Krajowa Konferencja
Wytwarzania Gier Komputerowych
Gdańsk 6 - 8 września 2013

Ankieta pokonferencyjna WGK'2011

Witam,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych - WGK'2011 chciałbym serdecznie podziękować za uczestnictwo w tegorocznej edycji konferencji. Mam nadzieję, że konferencja spełniła pokładane w niej oczekiwania. Aby jej kolejna edycja była jeszcze bardziej owocna...
[czytaj dalej]

Wyniki konkursów

Znani są już zwycięzcy w konkursach Best PaperCOMPO Games Bonanza oraz Developers Showcase. Gratulujemy Pawłowi Nodze, zespołowi gry ATOM w składzie: Kacper Kwiatkowski, Michał Pyrzowski, Grzegorz Rajchman, Dorian Apanel oraz zespołowi w składzie Krzysztof Kluczek, Adam Sawicki, Tomasz Dąbrowski, Piotr Iwanicki. [czytaj dalej]

WGK 2011 - I po konferencji

Pierwsza edycja Konferencji dobiegła końca. Spośród 200 zarejestrowanych uczestników czynny w niej udział wzięło aż 150 osób. W trakcie odbyło się 26 wykładów, zaprezentowano 15 gier, a stworzono co najmniej 8. :) Konferencję uświetniły swoim udziałem takie firmy jak Guerrilla Games, CD Projekt RED, Intel, World-Loom, TouK, Play-Way, Playsoft, Fuero Games, Orange czy Can't Stop Games... [czytaj dalej]

Temat przewodni COMPO, wyniki Developers Showcase

W dzisiejszym głosowaniu tematem przewodnim jutrzejszego konkursu COMPO wybrany zostałSURREALIZM. Wszystkim drużynom życzymy powodzenia :) 

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu Developers Showcase:
1 miejsce: stanowisko nr 1, 151 punktów...
[czytaj dalej]

Nagrody w konkursach

Szanowni uczestnicy,

udało się wreszcie skompletować nagrody, jakie można uzyskać w ramach konkursów trwających w czasie konferencji. Oto one:

Developers Showcase
1. Bulletstorm + DeusEx: Human Revolution + Wydanie gry przez Play-Way z finansowaniem do 100.000
2. Portal 2
3. Call of Duty: Black Ops

Best Paper
1. Bulletstorm + DeusEx: Human Revolution
2. Bulletstorm
3. Call of Duty: Black Ops

COMP Games Bonanza
1. 4x DeusEx: Human Revolution
2. 4x Wiedźmin 2
3. 4x Portal 2

Konkurs na grę promującą Wydział ETI
1. 2000 złotychDo każdej nagrody dodane zostaną również gadżety konferencyjne.

Gry Wiedźmin 2 zostały ufundowane przez CD Projekt RED. Bulletstorm dostarczyła firma TouK. [czytaj dalej]

World-Loom sponsorem Konferencji!

Chcielibyśmy poinformować, że firma World-Loom dołączyła do grona sponsorów konferencji WGK.
Jest to wiodący producent gier typu casual w Polsce - 5 wydanych gier, w tym bestsellerowa gra Fix-It-Up, w tym roku wszystkie zostaną wydane na platformy iPhone/iPad. World-LooM to firma z kilkuletnim doświadczeniem, prowadzona przez młodych ludzi. Dzięki prężnemu i zaangażowanemu zespołowi ciągle się rozwija. Obecnie produkowane są 3 nowe gry. World-LooM rozpoczyna też prace nad grą społecznościową i grą akcji na PC/konsole osadzoną w świecie fantazy.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.world-loom.com/.

Komitet Organizacyjny [czytaj dalej]

Ważne informacje

Chciałbym Państwa poinformować, że z przyczyn organizacyjnych (konieczność przekazania listy osób itp.) zgłoszenia oraz płatności na miejsca w akademikach przyjmowane będą do środy, 3 sierpnia 2011. Aby uniknąć ew. problemów prosiłbym tez by osoby wykonujące płatności w ostatnich dniach przesłały do końca przyszłego tygodnia potwierdzenie przelewu na nasz adres mailowy.

Po tym terminie można rezerwować miejsca w akademikach samodzielnie za taką samą cenę. Bliższe szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.akademiki.pg.gda.pl. Przypominam również, że każdy z gości akademików będzie musiał ponieść niewielki koszt opłaty klimatycznej (w kasie akademika). Niestety ze względów prawnych nie mogliśmy pośredniczyć w przekazaniu tej kwoty ani nie możemy jej ponieść z środków konferencji.

Prosilibyśmy również by osoby, które chcą dzielić pokój lub łącznik (łącznik składa się z 2 pokoi - 1x2 osobowy i 1x1 osobowy, i łazienki) z wskazanymi uczestnikami o przekazanie takiej informacji do końca przyszłego tygodnia, byśmy mogli przekazać te informacje do zarządców akademika.

Zapraszamy także do dalszego potwierdzania uczestnictwa w konferencji. Zgłoszenia oraz płatności można nadsyłać praktycznie do samej konferencji. Należy się jednak liczyć z tym, że osoby, które wniosą opłatę w sierpniu otrzymają materiały konferencyjne oraz dania obiadowe w miarę ich dostępności. Niestety wiele spraw organizacyjnych musimy dopiąć odpowiednio wcześniej i mam nadzieję, że Państwo to rozumieją.

Organizatorzy [czytaj dalej]

CD Projekt RED na Konferencji!

Miło nam poinformować, że udział w Konferencji zapowiedzieli twórcy znanej na całym świecie serii Wiedźmin - CD Projekt RED! Firma w trakcie Konferencji podzieli się swoimi doświadczeniami z produkcji gier na przykładzie gry Wiedźmin 2. CD Projekt RED ufundował tez kilka nagród!

Do zobaczenia na konferencji!

Organizatorzy [czytaj dalej]

Guerrilla Games na WGK!

Znana na całym świecie z serii gier Killzone, firma Guerrilla Games przyjęła zaproszenie do poprowadzenia głównego wykładu konferencji WGK! W jej imieniu, obejmujący stanowisko Senior Tech Codera, Michał Drobot opowie o wyzwaniach związanych z tworzeniem gier nowej generacji.

Zapraszamy do uczestnictwa! [czytaj dalej]

Opłata za konferencję

Przypominamy o opłatach za konferencję. Opłatę konferencyjną należy wykonać na poniższe konto:

20 1020 1811 1022 7188 3600 1327
Bank PKO BP SA I Oddział Regionalny Gdańsk

Odbiorca:
WGK2011
Politechnika Gdańska - Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk

Tytułem: [CONFERENCE FEE] Imię Nazwisko

Organizatorzy [czytaj dalej]